Kontakta oss

Gå till toppen

Huvudkontor Hinz

Hinz Försäljnings AB

Box 825
781 28 Borlänge

Tel 010- 130 60 00
Fax 0243-23 37 90

Observera att vi ej kan ta emot sms på 010-nummer

Besöksadress:

Tunavägen 296
781 73 Borlänge

Visa på karta

Hinz Försäljnings AB Göteborg

Exportgatan 57 A
422 46 Hisingsbacka

Tel: 010-130 61 20
Fax: 031-58 25 16

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB Malmö

Sofiedalsvägen 11
238 37 Oxie

Tel: 010-130 61 40

Visa på karta

 

 

 

Hinz Försäljnings AB Kallhäll

Solbackavägen 2
177 71 Järfälla

Tel: 010-130 61 60

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB Segeltorp

Box 6035
141 06 Kungens kurva

Tel: 010-130 61 00
Fax: 08-646 43 75

Besöksadress:
Källängsvägen 5
141 71 Segeltorp, Stockholm

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB Borlänge Huvudkontor

Box 825
781 28 Borlänge

Tel: 010- 130 60 00
Fax: 0243-23 37 90

Besöksadress:
Tunavägen 296
781 73 Borlänge

Ledning

Magnus Rosberg
VD

010-130 60 67magnus.rosberg@hinz.se

Magnus Hinz
Försäljningschef

010-130 60 01magnus@hinz.se

Administration/Ekonomi

Håkan Nilsson
Ekonomichef

010-130 60 62hakan.nilsson@hinz.se

Linda Viklund
Ekonomi

010-130 60 60linda.viklund@hinz.se

Maria Berglund
Ekonomi

010-130 60 61maria.berglund@hinz.se

Fredrik Prosén
Reception

010-130 60 00fredrik.prosen@hinz.se

Försäljning

Magnus Hinz
Försäljningschef

010-130 60 01magnus@hinz.se

Örjan Korsgren
Koordinator, Dalarna

010-130 60 03orjan.korsgren@hinz.se

Rickard Anderberg
Syd: Lastbilskranar, Lastväxlare

010- 130 60 05rickard.anderberg@hinz.se

Rauno Forslund
Riks: Skogskranar

010-130 60 04rauno.forslund@hinz.se

Thomas Norström
Riks: Marinkranar, Special, OEM ansvarig

010-130 60 02thomas.norstrom@hinz.se

Kenneth Högblom
Stockholm, Mellan, Öst: Försäljning Lastbilskranar, Lastväxlare

010-130 60 08kenneth.hogblom@hinz.se

Bo Hamfeldt
Väst: Lastbilskranar, Lastväxlare

010-130 60 06bo.hamfeldt@hinz.se

Ulrik Larsson
Norr: Lastbils- och skogs­kranar, Lastväxlare

010-130 60 10ulrik.larsson@hinz.se

Mats Hallberg
Stockholm, Uppland: Last­bilskranar, Lastväxlare

010-130 60 07mats.hallberg@hinz.se

Servicemarknadschef

Tord Lindblom
Servicemarknadschef

010-130 60 66tord.lindblom@hinz.se

Transport

Peter Nordh
Logistik/Transporter

010-130 60 64peter.nordh@hinz.se

Inköp/Lager/Reservdelar

Johan Andersson
Chef Lager/Reservdelar - Inköpsansvarig

010-130 60 65johan.andersson@hinz.se

Martin Korsgren
Ordermottagare

010-130 60 47martin.korsgren@hinz.se

Stefan Sundberg
Ordermottagare

Order: 010-130 60 40stefan.sundberg@hinz.se

Erik Hedberg
Ordermottagare

Order: 010-130 60 40erik.hedberg@hinz.se

Ola Jansson
Ordermottagare

Order: 010-130 60 40ola.jansson@hinz.se

Erik Hållestam
Ordermottagare/ Inköp

010-130 60 40erik.hallestam@hinz.se

Joakim Nordh
Lagerpersonal

joakim.nordh@hinz.se

Angelica Westerholm
Lagerpersonal

angelica.westerholm@hinz.se

Teknisk Support

Jan Viklund
Support

jan.viklund@hinz.se

Jouni Fridén
Support

jouni.friden@hinz.se

Urban Axelsson
Support

urban.axelsson@hinz.se

Peter Svensson
Support

peter.svensson@hinz.se

Kjell Thenander
Utbildningsansvarig

kjell.thenander@hinz.se

Hans Johansson
Partner standard

hans.johansson@hinz.se

Garanti, Service- och Reparationsavtal

Peter Gustafsson
Chef Garanti & Serviceavtal

peter.gustafsson@hinz.se

Petra Backlund
Garantihandläggare

010-130 60 63petra.backlund@hinz.se

Peter Nordh
Serviceavtal

010-130 60 64peter.nordh@hinz.se

Verkstad

Nils Erik Johansson
Verkmästare

Bokning: 010-130 60 70Direkt: 010-130 60 71nils-erik.johansson@hinz.se

Karin Zinders
Administration

010-130 60 72karin.zinders@hinz.se

Sven Olsson
Vice Verkmästare

010-130 60 73sven.olsson@hinz.se

Jimmy Johansson
Mekaniker

jimmy.johansson@hinz.se

Klas Axelsson
Mekaniker

klas.axelsson@hinz.se

Paul Herrdahl
Mekaniker

paul.herrdahl@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Segeltorp

Ola de Jong
Verkmästare

010-130 61 01ola.dejong@hinz.se

Robert Cedermark
Vice verkmästare/Reservdelar

010-130 61 03robert.cedermark@hinz.se

Torbjörn Mejner
Mekaniker

torbjorn.mejner@hinz.se

Jonas Berg
Mekaniker

jonas.berg@hinz.se

Andreas Widing
Mekaniker

andreas.widing@hinz.se

Thomas Lind
Mekaniker

thomas.lind@hinz.se

Kenneth Högblom
Stockholm, Mellan, Öst: Försäljning Lastbilskranar, Lastväxlare

010-130 60 08kenneth.hogblom@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Kallhäll

Robert Freund
Verkmästare

Bokning: 010 - 130 61 60Direkt: 010-130 61 61robert.freund@hinz.se

Robert Andersen
vice Verkmästare, Reservdelar

010 - 130 61 62robert.andersen@hinz.se

Julian Sassi
Mekaniker

julian.sassi@hinz.se

Ramesh Pawar
Mekaniker

ramesh.pawar@hinz.se

Kenneth Högblom
Stockholm, Mellan, Öst: Försäljning Lastbilskranar, Lastväxlare

010-130 60 08kenneth.hogblom@hinz.se

David Norrmyr
Mekaniker

david.norrmyr@hinz.se

Daniel Nordin
Mekaniker

daniel.nordin@hinz.se

Christer Sverkersson
Mekaniker

Mats Hallberg
Stockholm, Uppland: Last­bilskranar, Lastväxlare

010-130 60 07mats.hallberg@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Malmö

Robin Hägg
Platsansvarig

010-130 60 45robin.hagg@hinz.se

Daniel Wikander
vice Verkmästare

Bokning : 010-130 61 40Direkt: 010-130 61 42daniel.wikander@hinz.se

Mikael Johansson
Mekaniker

mikael.johansson@hinz.se

Bo Magnusson
Mekaniker

bo.magnusson@hinz.se

Bahrudin Bukaric
Mekaniker

Rickard Anderberg
Syd: Lastbilskranar, Lastväxlare

010- 130 60 05rickard.anderberg@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Göteborg

Anders Blomquist
Verkmästare

010-130 61 22anders.blomquist@hinz.se

Efrain Depaz Depaz
vice Verkmästare

010-130 61 23efrain.depazdepaz@hinz.se

Marlene Hamfeldt
Administration

010-130 61 21marlene.hamfeldt@hinz.se

Magnus Viklund
Elektriker/Tekniker

magnus.viklund@hinz.se

Davidh Lundström
Mekaniker

davidh.lundstrom@hinz.se

Jan-Åke Henriksson
Mekaniker

jan-ake.henríksson@hinz.se

Peter Svensson
Support

peter.svensson@hinz.se

Bo Hamfeldt
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010-130 60 06bo.hamfeldt@hinz.se